מה למערכת החינוך ולאימון? להעצמה? ולפיתוח קבוצתי ואישי?

מערכת החינוך בעידן שלנו השכילה להעביר למנהלים ולמוסדות החינוך אוטונומיה רחבה מאד בקביעת מדיניות ובניהול בתי הספר. יחד עם זה המנהלים, כמו גם בעלי התפקידים בכל בית ספר מוקפים בריבוי משימות שוטפות, יומיומיות ומאד תובעניות. ניהול שיגרה תקינה של ביה"ס לא מותירה לעיתים זמן לעסוק גם "במה שחשוב" אלא, כך קורה בפועל רק ב"מה שדחוף" על מנת שלקיים את היום יום של ביה"ס.

תהליכי הליווי, פיתוח העצמה ואימון, אישי וקבוצתי, מבקשים לתת הזדמנות למנהל ולצוותים השונים לעסוק גם במה שחשוב להם באמת בעשייה החינוכית, מתוך מקום של העצמתם. וכיצד ניתן להעצימם: ראשית לכל בהפניית זרקור אליהם ומתן הזדמנות לחקירה אישית של החוזקות האישיות של המנהל והמורים, כיחידים וכקבוצה, הנעה לפעול מתוכם, ולאחר מכן בהזדמנות לחקור מחדש מה באמת חשוב להם כאנשי חינוך. מה באמת אוכלוסיית התלמידים בביה"ס צריכה על מנת להתפתח.

בניית "צוות מצליח": עבודת צוות יעילה המביאה להצלחות היא תהליך שיתופי המאפשר לכל אחד מהחברים בצוות להגיע לתוצאות משמעותיות ויוצאות דופן. אחד המאפיינים הבולטים של צוותים אפקטיביים היא הסינרגיה כאשר המאמצים, צוות המורים כקבוצה ישיגו הרבה יותר מאשר של כל מורה בנפרד. תהליך בניית "צוות מצליח" עבד כבר בכמה מוסדות חינוך והתוצאות הן: העצמת הצוות, סגנון עבודה חדש ומרענן בבית הספר והגעה להישגים מרשימים מאד בהתייחס למטרות שכל צוות הציב לעצמו. תהליך זו מונה בין 40 ל 60 שעות קבוצתיות ובצידו ליווי אישי למנהל ביה"ס.

חזון בית ספרי וחזון אישי של מנהל ביה"ס: לכאורה בניית חזון אישי הפכה למיומנות מוכרת ברוב מוסדות החינוך. הרבה בתי ספר יודעים להצביע על החזון שלהם. ומה חדש כאן? ראשית, בדיקה מחודשת של החזון ורענונו לאור זיהוי המאפיינים והחוזקות של ביה"ס. והחידוש הנוסף הוא: חזונו האישי של מנהל ביה"ס המהווה נדבך קריטי בחזון ביה"ס, חיבור זה יוצר סינרגיה ומביא את ביה"ס לתוצאות יוצאות מגדר הרגיל.

מצויינות במערכת החינוך: "לכל מקצוע הגון, לכל דרך בחיים, יש אליטה משלה, אריסטוקרטיה המבוססת על מצויינות הביצועים" (נשיא אוניברסיטת הארוורד: James Bryant Conant ). גם למערכת החינוך מגיע לבנות את המצויינות שלה כחלק מהדפוס המזהה אותה. תהליך מובנה, אישי וקבוצתי מזניק  מנהלים  והצוותים החינוכיים לתוצאות "בלתי רגילות" ומצויינות ולכל המאפיינים את המושג "מצויינות בחינוך".

המורה כמנחה וכמאמן: גם למורים מגיע!השתלמות בת 5 מפגשים, 30 שעות לצוותי מורים . בהשתלמות זו לומדים המורים מיומנויות מעולם האימון והבאתם לשיח הכתתי. ההשתלמות מאתגרת את המורה להציב לעצמו חזון מקצועי בצד החזון האישי שלו ולבנות לחזון תכנית פעולה. במהלך התהליך לומד המורה מיומנויות כמו: הקשבה, מתן משוב אפקטיבי ומנהיגות עצמית. השתלמות זו מצליחה מאד הן בבתי הספר עצמם והן במרכזי הפסגות שם קורה מפגש של מורים מכמה בתי ספר במחרב העיר.

ניסיון: אני מביאה איתי לתהליכי ההתערבות במערכת החינוך ניסיון מגוון של למעלה מ 25 שנה , החל מהקמת בית ספר תיכון, ניהולו, ניהול ארגון חינוכי גלובלי, וכמובן הוראה וחברות בצוותי מורים. ניסיון זה מאפשר לי לראות את המערכת מכל צדדיה, להבינה ולתת לה את המיטב.

לקוחות:  עירית ראשון לציון: מנהל החינוך, בתי הספר השש שנתיים ברחבי העיר . קרן קרב, פסגה הרצליה, פסגה חולון, פסגה ראשל"צ ,פסג"ה מודיעין, בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ, ארגוני חינוך בלתי פורמליים, הוראה במכללת אחווה בתכנית מנהלים, ועוד.

כל הזכויות שמורות לאריאלה זאבי © השימוש באתר בכפוף לתקנון
אריאלה זאבי . נייד :054-5440036
 

האתר ניבנה על ידי תמיר יועצים